EduDRIFT - edukacyjne nakładki na koła, dzięki którym każdy kierowca ma możliwość nauki prawidłowych zachowań w trakcie jazdy na śliskich nawierzchniach.

Bez względu na to, czy jesteś początkującym kierowcą czy doświadczonym „królem szos” teraz możesz w łatwy i przystępny finansowo sposób doskonalić swoje umiejętności oraz poznać działanie systemów ABS i kontroli trakcji w Twoim aucie.

Już nie potrzebujesz płyty poślizgowej ani szarpaka, żeby ćwiczyć bezpieczne wychodzenie z poślizgu.

Nie musisz się martwić o stan swoich opon, czy nawierzchni placu, na którym ćwiczysz – jedyne czego potrzebujesz to edukacyjne nakładki na koła EduDRIFT.

Nakładki EduDRIFT wykonane są ze specjalnego materiału o zmniejszonej przyczepności do podłoża, dzięki czemu doskonale symulują jazdę po śliskiej nawierzchni.

Można je stosować niemal w każdym samochodzie i nie wymagają żadnych modyfikacji samego pojazdu. Nakładki należy nasunąć na koła w taki sposób , aby po spuszczeniu powietrza z opon nakładka weszła bardzo ścisło, a następnie napompować opony do minimum 4 atm. Na rynku jest wiele opon, które z łatwością można dopasować do nakładek EduDRIFT, należy jednak pamiętać, że opony o tym samym rozmiarze różnych producentów różnią się wymiarami zewnętrznymi.

Najlepszym sposobem wyboru pasującej do nakładek EduDRIFT opony, jest pomiar jej zewnętrznego obwodu.

Referencyjny obwód opony: 188 cm

Rekomendowane opony do nakładek EduDRIFT: 

15 cali: 195/55R15 Zeetex ZT1000 

16 cali: 195/50 R16 ARTUM A500 

17 cali: 205/40 R17 AEOLUS Steering Ace AU01

Średnica wewnętrzna nakładki: 586 mm

Średnica zewnętrzna nakładki: 625 mm